tank savaşı oyunu
World of Tanks Oyna.jpg

World of Tanks !!!

World of Tanks oynarken, seçtiğiniz tankın hafif tankların gözcülüğü ve topçuların ölüm kusması gibi ana rolünü bilmeniz büyük önem taşır. Bu bilgi, çeşitli haritalarda oynamaktan olduğu gibi, tankınızı doğru şekilde kullanmanızdan da geçer.

 

Orta tanklarda, rolünüz oyundan oyuna değişeceği için anlamanız biraz daha zor olabilir. Rolünüz, bazen tek bir savaşta birkaç defa değişip durum takımınıza zaferi getirmek için strateji değişikliği gerektirebilir.

Savaş meydanına çıkmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir husus, savaşa gittiğiniz tankın kendine özgü istatistikleridir. Bu, çoğu zaman takımınız için nasıl faydalı olabileceğinizi belirler.

 

Bakacağınız temel noktalar şunlardır:

  1. Zırh

  2. Hız

  3. Tespit etme mesafesi

  4. Top ve cephane nüfuz değerleri

Zırhınız çoğu zaman ağır tanklara kıyasla çok hafif kalacaktır; ancak ne kadar darbe alıp hasar görmeyeceğinizi mutlaka bilmeniz gerekir. Güçlü orta tanklar gelen ateşe karşı koruma sağlarken hasar/dakika (DPM) değeri yüksek silahlarıyla ağır ateşle karşılık verebilirler.

Kritik noktalara ne kadar çabuk geçebileceğinizi ve vur-kaç taktiği uygularken ne kadar etkili olabileceğinizi hızınız belirler. Yavaş bir tank kullanıyorsanız, vur-kaçlarda veya ön saflardaki gözcülükte daha az etkili olabilirsiniz.

Takımınız adına düşmanlarınızı ne kadar mesafeden tespit edebileceğinizi belirleyen tespit mesafesi de göz önünde bulundurulması gereken bir husustur. Uzun tespit mesafesi, takımınızın tank avcıları ve KMS’leri için çok önemli düşman konumu istihbaratı sağlarken nispeten daha güvende kalmanıza izin verir.

Savaşa girdiğinizde, ilk olarak takımınızın kadrosunu incelemek istersiniz. Bu, takımdaki rolünüzün ne olacağını anlamanıza yardımcı olur.

Orta tankınız seri hareket edebiliyorsa, iyi bir görüş menzili varsa ve hafif tank eksiği varsa, gözcü rolünü üstlenmeniz gerekir. Bu da asıl çatışmadan uzun kalmanızı ve takımın geri kalanı için uzaktan izleyerek istihbarat sağlamanızı gerektirir. Göreviniz, gereken hasarı takımınızın vermesi için düşman konumunu belirtmektir.

 

Takımda ağır tanklar yoksa, daha güçlü zırha sahip orta tankların asıl kuvvetlerle birlikte çatışmanın ön saflarında daha fazla boy göstermeleri gerekir. Düşmandan sürekli ateş almaktan kaçınmanız hala tavsiye edilir; ancak burada takımınızın “vurucu gücü” içinde olacağınızı da unutmayın. Tank avcılarınızın çok fazla hasar almasını engellemek için cephede bulunacak ve elinizden gelenin en iyisini yaparak savaşçı gücünüzü destekleyeceksiniz.

İdeal bir senaryoda, takımda iyi bir hafif ve ağır tank dağılımı olacak ve size de destek rolü düşecektir. Bu gibi durumlarda, kurt sürüsü stratejileri — iki veya daha fazla tanktan oluşan gruplar halinde hareket etmek — tavsiye edilir. Diğer orta tanklarla çatışmanız veya haritanın kenarlarında hafif tanklar veya tank avcıları ile beraber hareket etmek de iyi taktiklerdir. Kuşatma sırasında, düşman gücünüzün büyük bölümüyle ilgilenirken veya sayı üstünlüğünü takımınız elde edene kadar ateşi kesmeniz gerekebilir.

 

Unutmayın; hangi görevi üstlenirseniz üstlenin, takımınızdaki en iyi DPM değerine sahip olacaksınız. Bu nedenle de hasar vermek için hiçbir fırsatı kaçırmayın. Bir orta tankın en etkili faaliyeti, düşmanı paletlerinden, yanlarından veya arkasından vurmaktır. Düşmanınız bir takım arkadaşınıza odaklanmışsa, vereceğiniz hasar — küçük görünse de — düşmanı hedef değiştirmeyi düşünmeye itecektir. Kule saldırılarını size yöneltirlerse, gaza basıp emniyetli bir yere kaçın. Müttefikinizi vurmaya devam ederlerse, hasar vermeye devam edebilirsiniz.

1/1

Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi Windows 7/8/10, SSE2 teknolojisini destekleyen iki veya daha fazla gerçek çekirdeğe sahip işlemci, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 4550 grafik kartı, 40 GB boş alan ve 256 Kbps internet hızı, World Of Tanks sistem gereksinimleri arasındadır

© 2020 by oyunkesfet.com - En iyi Ücretsiz MMORPG ve MMO Oyunları  & Savaş Oyunları  & Browser Oyunlar

© 2020 by oyunkesfet.com  TÜM HAKLARI SAKLIDIR.