War Thunder Oyna.jpg
WarThunder Oyna.jpg

WAR THUNDER !!!

Oyundaki Level Sistemi:
Tier (Kademe) = Kullandığınız aracın seçtiğiniz oyun moduna göre kazandırdığı araştırma puanı (TP-RP) ve parayı (Güçüş Aslan - Silver Lion) gösteren seviye puanıdır. Tiere göre araç seçerseniz 2-3-4 seviyedeki araçların karşı karşıya gelebildiğini görürsünüz. Tier II Amerikan M4A3 (105) Sherman ile Tier IV Rus ZSU-37 BR 4.7 olduğundan aynı oyuna girer.
Battle Rating (Savaş Reytingi) = Araçlarınızı Tier değil BR'ye göre dizmeniz gerekir. Battle rating karşınıza gelecek rakibin savaş kapasitesini gösteren puandır. Bu puana göre Tier II 4.7 BR'li Sherman'ın karşısına Tier IV 4.7 veya 5.7'lik bir rakip gelmesi çok normaldir. Her seçtiğiniz rating için -1/+1 değer koymalısınız. 4.7'lik bir araç seçtiğinizde karşınıza minimum 3.7'lik bir rakip gelirken maksimum 5.7'lik bir rakip gelir. En çok yapılan hata ise Tier IV Ferdinand (BR 7.0) alıp karşısına Tier V tankları atınca ağlayıp sızlamaktır. Ferdinand'ın karşısına 6.0-8.0 arası rakipler gelir, Tier IV'lük iki tankın yanına Ferdinand koymak diğer iki tankı boşuna harcamaktır.
 
Özet olarak:
Battle Rating (Muharebe Gücü) karşınıza gelecek rakibin gücünü (Mermi çapı, hız, manevra kabiliyeti vs. vs.),
Tier (Tecrübe Puanı + Gümüş Aslan Kazandırma Seviyesi) ise seçtiğiniz oyun moduna göre kazanacağınız para ve araştırma puanını gösterir.

PARÇALA VE  YOK ET !!!

- Single ve Dynamic co-op oynanabilen görevler.
- Muadili World of Tanks ve World of Planes'e göre daha iyi grafikler, daha üstün hasar sistemi, daha detaylı araç modelleri ve efektler.
- Kişiselleştirilebilir ücretsiz, gerçeğine uygun araç kamuflaj setleri.
- Araç kişiselleştirme için ücretsiz ülke bayrakları ve oyun içinde yer alan ülkelerin o dönemde kullandığı çıkartma setleri.
- Premium hesap ve araçlardaki denge.
- Arcade, Realistic ve Simulation oyun modu seçenekleri.
- Muadili WOT'taki hit point sistemi yerine Counter-Strike'daki head shot olayının muadili kritik hit sistemi. (Cephanelikten vurulan tank patlar, pilotu vurulan uçak düşer, kuyruk dümeni hasar alıp kilitlenen uçak gittiği yönde kilitli kalıp kolay hedef olur, yakıt tankı delinen uçak yakıtı bitince düşer vs. vs.)
- Her türlü joystick, joypad, oculus rift gibi uç sistem destekleri.
- Playstation 4 konsol oyuncuları ile aynı sunucularda oynama imkanı.
- 2-3 ayda bir gelen düzenli güncellemeler ile sürekli, uçak, tank ve haritalara yenilerinin eklenmesi.
- Muadili oyun olan WOT'ta bir tank alacağınız para ile burada 3-4 tank veya uçak alabiliyor oluşunuz.
- WOT'ta ve World of Planes'te sayılı slot kullanıp extra slot için gerçek para ödemeniz gerekirken bu oyunda satın alınan hiç bir araç satılamıyor ancak istediğiniz zaman eski veya yeni aracınızı hangar veya garajda ücretsiz olarak değiştirip kullanabiliyorsunuz.
- Oyuna başladığınız ilk 1 ay boyunca her gün ve hafta içi 1.000.000 oyun parasına kadar sürekli oyun içi hediye kazanıyorsunuz.
- Davet ettiğiniz arkadaşlarınızın aldığı level için sizde para kazanırken onlarda ulaştıkları leveller için kazanıyorlar.
- Simülasyon modu Joystick olmadan oynanamıyor ve sadece kokpitten görüş sağlanıyor buna bağlı olarak head tracker olmadan rakibi görmek çok zor. Oyun içindeki kamuflajlar bu modda gerçekten işe yaramaya başlıyor, kırmızı ve mavi rakip ve dost birimleri gösteren imleçler bu modda çalışmıyor ve rakibi göz teması ile görmek zorunda kalıyorsunuz. Beyaz kamuflaj karlı haritalar veya bulutlu havada sizi görünmez yaparken, orman kamuflajları sizi dağlık alanlarda çok güzel gizliyor.
- İlk 20'de bir çok Türk oyuncu ve Clan var.
- Tam sürüm Software Development Kit desteği var ama dökümantasyon zayıf.
- Resmi forumda Türkçe Topluluk Bölümü var.
- Steam versyonu var (Normal Clientin aynısı sadece oyuna girdiğiniz steam arkadaş listenizde oyunda olduğunuzu görüyor).
- Düzenli olarak Gladiators adında resmi turnuvaları yapılıyor.
- Free 2 Play it dalaşı ve tank savaşı oyunlarında 1 numara.

1/1

War Thunder minimum sistem gereksinimleri ise şunlardır:

  • İşletim Sistemi: Win 7, 8, 10.

  • İşlemci: 2.2 GHz.

  • Bellek: 4 GB RAM.

  • DirectX: 10.

  • Depolama: 8 GB kullanılabilir alan.

  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000/ AMD RADEON 46 XX / NVIDIA GeForce GT 520.

© 2020 by oyunkesfet.com - En iyi Ücretsiz MMORPG ve MMO Oyunları  & Savaş Oyunları  & Browser Oyunlar

© 2020 by oyunkesfet.com  TÜM HAKLARI SAKLIDIR.